18 raste të reja në 24 orë/ Greqia nuk regjistron asnjë vikimë nga COVID-19

18 raste të reja në 24 orë/ Greqia nuk regjistron asnjë vikimë nga COVID-19

18:13, 27/05/2020
A+ Aa A-

Në 24 orët e fundit, Greqia ka regjistruar 18 raste të reja me COVID-19.

Derit tani totali i të infektuarve ka shkuar në 2 mijë e 903 teksa asnjë vdekje nuk u shënua së fundmi.

Greqia po vijon me testimet masive dhe deri më sot janë bërë 166 mijë tamponë, teksa qindra të tjera priten të bëhen dhe me ardhjen e sezonit veror turistik.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco