Termeti i fuqishëm godet vendin fqinj

Termeti i fuqishëm godet vendin fqinj

11:51, 27/05/2020

Tërmeti me madhësi 4,6 ballë në jug të Kretës

Një tërmet me madhësi 4.6 tronditi detin në jug të Kretës në orët e para të së mërkurës (27/5), sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës.

Tërmeti kishte një thellësi fokale prej 10 km dhe një epiqendër që ndodhej 121 km në jug të Ierapetra.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco