Konfirmohen 37 raste të infektuar me Covid 19 në Maqedoninë e Veriut

Konfirmohen 37 raste të infektuar me Covid 19 në Maqedoninë e Veriut

14:03, 24/05/2020

Gjatë 24 orëve të fundit, 37 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në Maqedoninë e Veriut, duke e rritur në 1 978 numrin e përgjithshëm të të infektuarve.

Ndërkohë janë shëruar 11 pacientë dhe nuk ka pasur asnjë viktimë.

Rastet e fundit me koronavirus në RMV janë konfirmuar në Shkup 12, Kumanovë 8, Shtip 2, prilep 2, Strugë 7, Veles 4 dhe në Ohër 2.

Ndërkohë deri më tani kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit kanë humbur jetën 113 persona. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco