Maqedoni e Veriut: 28 të vdekur dhe 617 të infektuar nga koronavirusi

Maqedoni e Veriut: 28 të vdekur dhe 617 të infektuar nga koronavirusi

15:21, 08/04/2020

Dy viktima janë regjistruar në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut, duke e çuar në 28 numrin e të vdekurve.

Viktimat janë nga nga Kumanova dhe  Kavadari.

Ndërkohë numri i të infektuarve ka shkuar në 617, 18 raste të reja vetëm 24 orët e fundit.

Sipas qyteteve shtatë raste të reja janë regjistruar në Shkup, dy në Kumanovë, katër në Prilep, një në Kavadar, një në Krushevë, një në Koçani.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco