Dy viktima të reja nga koronavirusi në Greqi

Dy viktima të reja nga koronavirusi në Greqi

11:31, 05/04/2020

Dy vdekje të reja janë regjistruar sot në Greqi nga CoVid-19, përkatësisht një në Kostur dhe një në Korfuz.

Vlen të theksohet se në Korfuz kjo është viktima e parë nga virusi vdekjeprurës.

Ndërkohë numri deri tani i viktimave ka shkuar në 71.

Ndërsa numërohen mbi 1,673 persona të infektuar, ku 92 persona janë në gjendje kritike për jetën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco