Rritet numri i viktimave nga koronavirusi/ Konfirmohen 49 të vdekur dhe 1314 të infektuar në Greqi

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi/ Konfirmohen 49 të vdekur dhe 1314 të infektuar në Greqi

18:05, 31/03/2020

Sipas raportimeve të fundit, ka shkuar në 49 numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi, ndërsa numri i të infektuarve u rrit me 82 persona ditën e sotme, duke e rritur totalin në 1314.  

Nikos Chardalias, nënsekretari i Shtetit për Mbrojtjen Civile, njoftoi se njësia bashkiake e Mesopotamisë është duke u karantifikuar.  

85 pacientë janë intubuar dhe mosha mesatare e tyre është 66 vjeç, 17 janë gra dhe pjesa tjetër janë burra, ndërsa 57% kanë disa sëmundje themelore.  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco