Edhe Greqia nën ethet e COVID-19/ 38 viktima dhe mbi 1100 të infektuar

Edhe Greqia nën ethet e COVID-19/ 38 viktima dhe mbi 1100 të infektuar

17:40, 29/03/2020

Vijon të ketë një rritje të frikshme numri i viktimave dhe të prekurve nga COVID-19 në Greqi.

Sipas mediave helene, numri I viktimave ka shkuar në 38. ndërsa të infektuar rezultojnë 1156 persona.

Autoritetet bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me Koronavirus 95 qytetarë.

Ndërkohë, në terapi intensive ndodhen 69 të infektuar, ndërsa janë kryer 15 mijë teste.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco