95 raste të reja në 24 orë/ Konfirmohen 32 viktima dhe 1061 të infektuar në Greqi

95 raste të reja në 24 orë/ Konfirmohen 32 viktima dhe 1061 të infektuar në Greqi

19:22, 28/03/2020

Rastet e reja të regjistruara në 24 orët e fundit janë 95 dhe numri i përgjithshëm i çështjeve në Greqi  arrin në 1,061, duke tejkaluar 1.000 për ditën e parë, tha zëdhënësi i Ministrisë,  Sotiris Tsiodoras.
Sipas Z. Tsiodras, 69 pacientë qw janë tw shtruar në spitalin infektiv në ICU, janw me një moshë mesatare prej 66 vjetësh.  Tsiodras tha edhe pwr katër vdekje të tjera nga koronavirusi dhe tani numri i përgjithshëm i vdekjeve në Greqi  është 32, me një moshë mesatare 73 vjeç.   Deri më tani, në Greqi janë kryer më shumë se 14,363 teste për koronavirus, ndërsa për pacientët qëndrimi mesatar në spital është 10 ditë, si globalisht ashtu edhe në Greqi. Koha mesatare për simptoma alarmante është rreth 5 ditë pas infeksionit. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco