892 raste dhe 26 viktima/ COVID-19 avancon me shpejtësi edhe në Greqi

892 raste dhe 26 viktima/ COVID-19 avancon me shpejtësi edhe në Greqi

18:00, 26/03/2020

Ka shkuar në 892 numri i personave të prekur me Koronavirus në Greqi, 71 raste të reja vetëm ditën e sotme.

Ndërkohë numri i viktimave ka shkuar 26 persona, ku mes tyre 21 meshkuj dhe 5 janë femra.

57 persona janë shtruar në spital dhe 54 janë intubuar, ndërkohë autoritet i bëjnë thirrje qytetarëve që të qëndrojnë në shtëpi, pas rritjes së rasteve të reja.

Ende nuk ka informacione nëse mes të prekurve dhe viktimave ka apo jo shtetas shqiptarë që jetojnë në vendin fqinj. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco