Lufta me COVID-19/ Erdogan: Turqia do e kapërcejë brenda dy deri në tre javë

Lufta me COVID-19/ Erdogan: Turqia do e kapërcejë brenda dy deri në tre javë

20:45, 25/03/2020
A+ Aa A-

Turqia do të kapërcejë shpërthimin e koronavirusit brenda dy deri në tre javë përmes masave të mira që ka marë, me sa më pak dëme të jetë e mundur, tha Presidenti Tayip Erdogan të mërkurën, duke shtuar se ai priste durim, mirëkuptim dhe mbështetje nga turqit gjëtë këtij procesi.  

"Ne kemi përgatitje për çdo skenar," tha Erdogan në një fjalimi televiziv përpara kombit, raporton Reuters.  

"Duke thyer shpejtësinë e përhapjes së virusit" në dy deri në tre javë, ne do ta përshkojmë këtë periudhë sa më shpejt që të jetë e mundur me sa më pak dëme të jetë e mundur. "  

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco