Epidemia/ Maqedoni e Veriut, 12 raste të reja me koronavirus, në total 148 të infektuar

Epidemia/ Maqedoni e Veriut, 12 raste të reja me koronavirus, në total 148 të infektuar

13:50, 24/03/2020

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka deklaruar se në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 12 raste të të infektuarve me koronavirus në vend. 

Prej tyre, 7 janë në Shkup dhe 5 në Kumanovë.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid-19, arrin në 148 persona.

Sipas vendbanimeve, deri tani raste me Covid-19 janë regjistruar në:

Shkup 88 të inektuar
Dibër 40 të onfektuar prej të cilëve 1 ka ndërruar jetë
Kumanovë 8 të infektuar, prej të cilëve një ka ndërruar jetë
Shtip 7 të infektuar
Kavadar 2 të infektuar
Ohër 2 të infektuar 
Gostivar 1 i infektuar

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco