VIDEO/ Shkarkohet Ministrja e Punës dhe Çështjeve Sociale në Shkup, zbulohet arsyeja

VIDEO/ Shkarkohet Ministrja e Punës dhe Çështjeve Sociale në Shkup, zbulohet arsyeja

19:46, 15/02/2020

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut, me kërkesë të Kryeministrit Oliver Spasovski shkarkoi të shtunën në mëngjes, Ministren e Punës dhe Çështjeve Sociale Rashela Mizrahi për shkak të mos respektimit të emrit të ri të vendit.

Ndërkohë parlamenti po punon me intensitet të shtuar për miratimin e disa ligjeve, si kusht që ka vënë Lidhja Social Demokrate për të shkuar në zgjedhje tç parakohëshme të planifikuara në 12 prill.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco