Zgjedhjet e parakohëshme në rrezik/ Ligji për Prokurorinë, përplas dy partite rivale në Maqedoninë e Veriut

Zgjedhjet e parakohëshme në rrezik/ Ligji për Prokurorinë, përplas dy partite rivale në Maqedoninë e Veriut

20:29, 14/02/2020

Projekt-ligji për Prokurorinë publike dhe ai për Mbrojtjen, kanë përlasur dy partitë më të mëdha rivale maqedonase dhe kjo vë në pikëpyetje mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme që pritet të mbahen më 12 prill.

Parlamenti duhet shpërndahet këtë të diel, më 16 shkurt, në mënyrë që të shpallet zyrtarisht data e zgjedhjeve, raporton VOA.  

Nga Shkupi njofton korrespondenti Isak Ramadani.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco