VIDEO/ Momente prekëse! Nxirret pas 3 ditësh nga rrënojat 13-vjeçari në Turqi

VIDEO/ Momente prekëse! Nxirret pas 3 ditësh nga rrënojat 13-vjeçari në Turqi

22:05, 27/01/2020

Vijnë lajme të mira nga Turqia. Tre ditë pas tërmetit të frikshëm të 24 janarit, forcat e shpëtim-kërkimit kanë mundur të nxjerrin gjallë nga rrënojat një 13-vjeçar.

Djaloshi që quhet Emir, siç shihet edhe në pamjet e mëposhtme, djaloshi qan, bërtet dhe ankohet për dhembje në trup, por në gjendje ti përgjigjet pyetjeve të anëtarëve të AFAD, ekipet e shpëtim-kërkimit, raporton Syri.net.

“Je mirë? A ka të tjerë Brenda?, pyetet Emiri, i cili përgjigjet me Jo.

Shihni pamjet e momentit të nxjerrjes së tij nga rrënojat. /Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco