VIDEO/ Tërmeti 6.8 ballë, ja si shembet godina 5-katëshe në Turqi

VIDEO/ Tërmeti 6.8 ballë, ja si shembet godina 5-katëshe në Turqi

18:31, 27/01/2020

Një godinë 5-katëshe në Elazig, qyteti që ishte epiqendra e tërmetit të 24 janarit, po shembet nga autoritetet turke.

Ndërtesa, pallat ku jetojnë disa familje, pësoi dëmtime të rënda nga lëkundjet 6,8 ballë ndaj dhe u vendos boshatisja dhe shembja e saj.

Ndryshe nga Shqipëria, ku në raste të tilla përdoret shembja me tritol, në Turqi kanë zgjedhur mjetet e rënda për të rrëzuar godinën. /Syri.net

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco