FOTO/ Jo vetëm tërmeti, shihni çfarë ndodh në Turqi

FOTO/ Jo vetëm tërmeti, shihni çfarë ndodh në Turqi

16:07, 27/01/2020

Turqia nuk po vuan vetëm pasojat e tëremtit tragjik të 24 janarit dhe pasgoditjet që e pasuan atë, por po përballet edhe me një valë të ftohti që ka pushtuar disa pjesë të vendit.

Siç shihet në fotot e mëposhtme, në zonën e Sivasit dhe jo vetëm, temperaturat nën zero i kanë kthyer liqenet dhe lumenjtë në pista patinazhi, raporton Syri.net.

Pamjet e mëposhtme i ngjajnë më shumë Siberisë se sa Turqisë. /Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco