Toka dhe pallatet tunden si të ishin lodra/ Pamje të frikshme nga tërmeti 6.8 ballë në Turqi

Toka dhe pallatet tunden si të ishin lodra/ Pamje të frikshme nga tërmeti 6.8 ballë në Turqi

21:51, 26/01/2020

Publikohen pamje të reja nga tërmeti që goditi Turqinë dy ditë më parë.

Lëkundjet e tokës me magnitude 6,8 ballë kanë qenë aq të forta sa siç shihet në videon e mëposhtme lëkund token dhe pallatet përreth si të ishin lodra, raporton Syri.net.

Deri tani, si pasojë e tërmetit, kanë humbur jetën 38 persona dhe mbi 1500 të tjerë kanë mbetur të plagosur, ndërkohë që operacionet e shpëtim-kërkimit vijojnë ende.

Epiqendra e tërmetit ishte qyteti Elazig, në lindje të vendit, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në Siri dhe Iran. /Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco