Tërmet i fuqishëm në Turqi, ja sa ishte magnituda

Tërmet i fuqishëm në Turqi, ja sa ishte magnituda

21:39, 22/01/2020

Një tërmet I fuqishëm me magnitudë 5.6 ballë ka goditur vetëm 20 minuta më parë rajonin e Kirkagac në Turqi.

Tërmeti ishte 15 km në lindje të Kirkagaz dhe me thellësi 8.6 km.

Deri më tani nuk raportohen për persona të lënduar nga Ministria e Brendshme dhe e Menaxhimit të Emergjencave në Turqi

Image
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco