Qëllohet me snajper biznesmeni i famshëm malazez në mes të Beogradit

Qëllohet me snajper biznesmeni i famshëm malazez në mes të Beogradit

09:02, 11/12/2019

Ka mbetur i plagosur nga një snajper biznesmeni i njohur nga Mali i Zi, Miodrag Daka Davidoviç. 62 vjeç. Ai I qëllua mbrëmë përpara Hotelit “Croën Plaza” në Beograd.

I dyshuari serb raportohet se plagosi Davidoviçin në krah. Sipas Pink, biznesmeni u transportua në një institucion të kujdesit shëndetësor privat me automjete private dhe, sipas informacioneve të para, nuk ishte kërcënuese për jetën.

Sipas mediave malazeze, Miodrag Daka Davidovic ka qenë i interesuar për politikën viteve të fundit. Dy vjet më parë, ai shiti një biznes të madh të karburanteve në Nikshiq.

Përveç stacionit të karburantit, Davidoviç gjithashtu punoi në prodhimin e pijeve alkoolike, si dhe aktivitetet e ndërtimit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco