VIDEO-FOTO/ Pamje të frikshme nga përmbytjet në Greqi

VIDEO-FOTO/ Pamje të frikshme nga përmbytjet në Greqi

16:28, 25/11/2019

Pamje të pabesueshme vijnë të filmuara me dron, nga përmbytjet e sotme të shkaktuara nga furtuna 'Geryon’ në Kineta, Greqi.

Shkatërrime janë shënuar mëngjesin e të hënës në Attica.

Dëmet në Kineta janë shumë të mëdha.

Rrugë të shkatërruara, uji që ka hyrë nëpër banesa dhe biznese.

Pamjet në video dhe foto tregojnë madhësinë e katastrofës.

Makinat janë marrë nga ujërat e rrëmbyeshëm dhe kanë përfunduar mbi njëra-tjetrën.

Rrugët janë mbushur me baltë.

Në disa pika, rrugët janë zhdukur nga forca e ujit.

Dëmet nga përmbytjet e sotme janë të mëdha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco