Tërmeti 3.9 ballë lëkund Dibrën dhe Kërçovën, nuk raportohen dëme

Tërmeti 3.9 ballë lëkund Dibrën dhe Kërçovën, nuk raportohen dëme

21:22, 15/11/2019

Tërmeti me intensitet 3.9 ballë sipas shkallës Rihter, ka goditur pjesën perëndimore të Maqedonisë së Veriut.

Lëkundjet e tërmeti janë regjistruar mes Kërçovës dhe Dibrës, raportojnë mediat vendase.

Si pasojë e lëkundjeve, dridhjet janë ndjerë në të gjithë pjesën perëndimore të Maqedonisë së Veriut madje edhe në Shkup.

Dhjetë ditë më parë, disa tërmete u regjistruan në rajonin e Tetovës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco