Lajmi i fundit

FOTO/ Dy tërmete tronditin juglindjen, panik te banorët

Lëkundje të forta tërmeti pas mesnate në Rodos dhe bregdetin turk

Lëkundje të forta tërmeti pas mesnate në Rodos dhe bregdetin turk

08:19, 25/10/2019
A+ Aa A-

Një tërmet me madhësi 4,4 në shkallën Rihter ka rënë në orën 12:06 pas mesnatës në zonën detare midis Rodosit në Greqi dhe bregdetit turk.

Instituti Gjeodezik i Athinës fillimisht mati madhësinë e tërmetit në 4,6 Richter, por më pas e korrigjoi atë, duke njoftuar se tërmeti ishte 4.4 në shkallën Rihter.

Epiqendra e tërmetit ishte vendosur 50 kilometra në lindje të Rodos, me një thellësi prej 4.5 kilometrash. Tërmeti u ndje edhe në Rodos dhe në qytetet dhe fshatrat e Turqisë.

Nuk ka të dhëna për dëme të shkaktuara nga lëkundjet e tërmetit.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco