Zaev mban fjalën/ Dorëhiqet Kryeministri i Maqedonisë së Veriut

Zaev mban fjalën/ Dorëhiqet Kryeministri i Maqedonisë së Veriut

14:16, 18/10/2019

Agjencia ANSA sapo ka njoftuar se kryeministri Zaev ka dhënë dorëheqjen pas dështimit të negociatave me BE-në.

“Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Kjo është ajo që mësohet nga burimet diplomatike evropiane në mbyllje të samitit të BE-së, ku shtetet anëtare nuk kanë arritur një marrëveshje për të filluar negociatat e pranimit me Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë”, shkruan agjencia ANSA.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco