Tragjedia/ Mbytet anija me emigrantë, një fëmije katër vjeç dhe një foshnje u gjetën të vdekur

Tragjedia/ Mbytet anija me emigrantë, një fëmije katër vjeç dhe një foshnje u gjetën të vdekur

13:01, 27/09/2019

Një  fëmijë katër vjeç dhe një foshnjë u gjetën të vdekur në zonën detare Oinousses në Greqi pasi një anije me emigrantë u përmbys, ngjarje kjo e ndodhur mëngjesin e së premtes.

Në këtë zonë një operacion i madh nga Korpusi i Portit dhe Frontex është duke u zhvilluar për të identifikuar edhe katër të tjerë në bord dhe të zhdukur.

Deri tani janë shpëtuar 12 persona, përfshirë pesë burra, tre gra, tre fëmijë të vegjël nën 6 vjeç dhe një 12-vjeçar.  Sipas informacioneve të para, gjithsej 18 persona ishin në bord me migrantë. Në vendin e ngjarjes, oficerët nga Rojet Bregdetare dhe Frontex, një helikopter aviacioni ushtarak dhe një aeroplan Frontex, të përfshirë në hetimet e shpëtimit, kanë shkuar  në vendin e ngjarjes.     

https://www.protothema.gr/greece/article/929561/tragodia-horis-logia-stis-oinousses-vrefos-kai-tetrahrono-paidi-oi-nekroi/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco