Greqi/ Mbi gjysmë ton kokainë në kontenierë bananeje

Greqi/ Mbi gjysmë ton kokainë në kontenierë bananeje

19:24, 13/09/2019

Autoritetet Greke gjetën më shumë se 500 kg kokainë në kontenierë bananeje në portin e Pireut. Katër persona janë arrestuar deri më tani ndërsa hetimet janë duke vazhduar. Autoritetet kanë sekuestruar më shumë se 100 kontenier me banane që mbërrijnë në Pire nga Ekuadori. Të gjitha sugjerojnë se sasitë e kokainës  mund të jenë më shumë. Gjithëçka  filloi në fillim të gushtit, kur autoritetet greke kishin informacione për një ngarkesë të madhe në Athinë dhe Selanik.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco