Problemet shëndetësore për Prokuroren Speciale, i jepet ndihmë në qeli

Problemet shëndetësore për Prokuroren Speciale, i jepet ndihmë në qeli

16:16, 24/08/2019

Prokurorja e speciale e dorëhequr, Katica Janeva është në gjendje të rëndë shëndetësore në Shutkë, pas ndalimit të saj para dy ditësh. Sipas portalit “Skopje1.mk”, ajo nuk ka qenë mirë që para se të kapet ng policia.

Ajo në qeli pranon ilaçe për qetësim dhe kundër depresionit. Ndërsa problem tjetër është edhe tensioni i gjakut. Ajo vazhdimisht është nën mbikqyrjen dhe kontrollet e mjekut. Janeva dyshohet në rastin “Reket”për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco