Tragjike/ Digjet për së gjalli, babai i 3 fëmijëve

Tragjike/ Digjet për së gjalli, babai i 3 fëmijëve

20:10, 15/08/2019

Një cigare e ndezur mund të jetë shkaku i vdekjes së një 29- vjeçari grek. Ngjarja tragjike ka ndodhur mëngjesin e kësaj të enjte rreth orës 06:45 teksa ai ka qenë vetëm në shtëpinë e tij, pasi familja kishte shkuar në Kalavryta, raportojnë mediat greke.

Eleftherios Pantazis u asfiksua dhe gjeti vdekjen nga zjarri që përfshi banesën e tij në katin përdhesë të një shtëpie dy katëshe në ‘Rrugën Aginoros’ në zonën Itea të Patras.

Nga hetimet paraprake Pantazis rezulton se ai nuk ka mundur të hapë dot grillat e shtëpisë dhe shkak i zjarrit mund të ketë qenë një cigare e ndezur.

29-vjeçari lë pas tre fëmijë të vegjël.

Dyshohet se zjarri filloi në pjesën e përparme të shtëpisë dhe 29 –vjeçari ishte bllokuar në të, duke mos arritur të hapte grilat e dritareve.

Kanë qenë shërbimet e zjarrfikëses ato që kanë bërë të mundur nxjerrjen e trupit të babait të tre fëmijëve si dhe fikjen e zjarrit në banesë. /tvklan

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco