'Bomba' e Zaevit: Nuk e lejoj një pederast të rrëzojë qeverinë!

'Bomba' e Zaevit: Nuk e lejoj një pederast të rrëzojë qeverinë!

08:36, 14/08/2019

Kryeministri i vendit Zoran Zaev gjatë një konference për shtyp, duke iu përgjigjur gazetarëve për rastin “Reket”, tha se ai nuk do të lejojë që disa mafiozë kriminelë, një gazetar, dhe duke i kërkuar falje komunitetit LGBT, një pederast të rrëzojnë qeverinë e tij nga pushteti.

Ai theksoi se Qeveria është e vendosur të luftojë deri në fund dhe secili të mbajë përgjegjësi për atë që po ndodh me rastin Reket. Ai flet edhe për Janevën ku e quan qasjen e saj si idoteske dhe se drejtësia duhet t’i shkojë deri në fund kësaj afere.

Reagime pas deklaratës së Zaev: Jo kryeministër, LGBT nuk do ju falë

Vetëm pak minuta pas publikimit të deklaratës së kryeministrit Zaev i cili duke komentuar aferën e rastit Harac ka thëns se nuk do të lejojë që asnjë i perfshire, as gazetar apo një homoseksual të prishë qeverinë, rrjetet sociale janë vërshuar me reagime të ndryshme.

Uranija Pirovska drejtoresha e Komitetit të Helsinkut në profilin e saj ka shkruar se gjithcka që është bërë deri më tani ka qenë thjeshtë një demagogji e rëndë./Zhurnal.mk

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco