VIDEO/ Zaev humb toruan: Një pederast nuk mund të rrëzojë qeverinë

VIDEO/ Zaev humb toruan: Një pederast nuk mund të rrëzojë qeverinë

21:03, 13/08/2019

Kryeministri i MaqedonisĂ« sĂ« Veriut, Zoran Zaev, gjatĂ« njĂ« konference pĂ«r shtyp, duke iu pĂ«rgjigjur gazetarĂ«ve pĂ«r rastin “Reket”, tha se ai nuk do tĂ« lejojĂ« qĂ« disa mafiozĂ« kriminelĂ«, njĂ« gazetar, dhe duke i kĂ«rkuar falje komunitetit LGBT , njĂ« pederast, tĂ« rrĂ«zojĂ« qeverinĂ« e tij nga pushteti.

Sipas Zaev, qeveria është e vendosur të luftojë deri në fund dhe secili të mbajë përgjegjësi për atë që po ndodh me rastin 'Reket'.

Ai flet edhe pĂ«r JanevĂ«n, ku e quan qasjen e saj si idoteske dhe se drejtĂ«sia duhet t’i shkojĂ« deri nĂ« fund kĂ«saj afere.

Kronika e Alsat-M:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco