VIDEO/ Pamje të frikshme! Greqia në flakë, digjen disa shtëpi

VIDEO/ Pamje të frikshme! Greqia në flakë, digjen disa shtëpi

17:44, 10/07/2019

Rikthehen problemet me zjarret në Greqi.

Sipas mediave të vendit fqinj, në fshatin Davri janë shkrumbuar nga flakët dy shtëpiët e para, ndërsa i gjithë fshati është evakuuar.

Zjarri ka shpërthyer fillimisht në rrugën Lamia Domokou, më pas pranë manastirit të Agia Anna, ndërsa një vatër e tretë në Domokos Mines.

Sipas dëshmive të banorëve, flakët kanë kaluar nëpër oborret e shtëpive të pjesës veriore të fshatit dhe fatmirësisht zjarri është larguar për në mal.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco