FOTO-VIDEO/ Temperatura përvëluese në të gjithë Europën, por shihni ç'ndodh në Serbi

FOTO-VIDEO/ Temperatura përvëluese në të gjithë Europën, por shihni ç'ndodh në Serbi

20:41, 07/07/2019

Në një kohë kur Shqipëria dhe e gjithë Europa përballet me temperatura të larta përvëluese, Serbia po goditet nga një mot i keq e me reshje të dendura shiu.

Sipas asaj që shkruajnë mediat e Beogradit, në zonën e Vojvodinës në Serbinë perëndimore dhe në kryeqytet janë shënuar edhe disa të lënduar.

Sipas zyrës së investimeve publike, shuma e dëmeve të deritanishme raportohet në rreth 25 milionë euro.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco