Greqia sot në zgjedhje, zyrat e PASOK sulmohen me molotov

Greqia sot në zgjedhje, zyrat e PASOK sulmohen me molotov

08:39, 07/07/2019

Mëngjesin e ditës së sotme, pak para nisjes së votimeve për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Greqi, grupe ende të paidentifikuara sulmuan me bomba molotov policinë e vendosur në Charilaos Trikoupis, jashtë zyrave të PASOK.

Si pasojë e sulmit nuk është raportuar për viktima dhe policia nuk ka vijuar me arrestime apo procedime penale.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco