Maqedoni, Aleanca për Shqiptarët kërkon zgjedhje të parakohshme për të fituar legjitimitet

Maqedoni, Aleanca për Shqiptarët kërkon zgjedhje të parakohshme për të fituar legjitimitet

08:00, 01/07/2019

Kreu i Aleancës për shqiptarët, Ziadin Sela rikonstruimin e Qeverisë e vlerëson si makijazh të lehtë dhe gëlltitje e fjalëve të kryeministrit Zaev për premtimin e dhënë mes dy raundeve në zgjedhjet presidenciale për t'i motivuar shqiptarët të votojnë për kandidatin e partisë së tij.

Ziadin Sela në një intervistë për Alsat tha se nuk është në bisedime me kryeministrin Zaev për t'u bërë pjesë e ekzekutivit. Aleanca për Shqiptarët kërkon zgjedhje të parakohshme për të fituar siç tha Sela legjitimitetin tek shqiptarët. Sela foli edhe për “bombat” dhe marrjen në pyetje të rinjve që kishin shkruar grafitë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco