Vizita në Maqedoninë e Veriut, Papa përulet para shtatores së Nënë Terezës

Vizita në Maqedoninë e Veriut, Papa përulet para shtatores së Nënë Terezës

12:07, 07/05/2019
A+ Aa A-

Pas takimit me kreun e shtetit Papa Françesku ka vijuar vizitën në Shtëpinë Muze të Shenjtores Nënë Tereza.

Papa është përkulur me nderime dhe respekt para shtatores së shenjtores, e cila ndodhet në sheshin “Maqedonia”. Pas përuljes te shtatorja e Nënë Terezës, ai vijoi vizitën brenda muzeut.

Brenda Muzeut të pranishëm ishin edhe kreu i kishës ortodokse, kryepeshkopi Stefan dhe kreu i Bashkësisë Islame në Maqedoni, Reis Sulejman Rexhepi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco