Avioni i Presidentit grek bën ulje të detyruar

Avioni i Presidentit grek bën ulje të detyruar

09:01, 06/05/2019

Avioni me te cilin po udhëtonte Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopulos ka bërë ulje të detyruar në aeroportin e Heraklionit në Kretë.

Kjo për shkak të erërave të forta, që i pamundësuan avionit të ulej në aeroportin e Chania, aty ku ishte planifikuar.

Presidenti i Republikës udhëtoi për në Kretë ku mori pjesë në ngjarjet për çlirimin e krahinës së Apokoronas në Chania ku u shpall dhe qytetar nderi.

Për shkak të motit të keq disa fluturime janë shtyrë në Greqi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco