Presidenti i ri i Maqedonisë së Veriut/ Meta telefonon Pendarovskin: Bashkëpunim i shkëlqyer në të ardhmen

Presidenti i ri i Maqedonisë së Veriut/ Meta telefonon Pendarovskin: Bashkëpunim i shkëlqyer në të ardhmen

21:23, 05/05/2019

Teksa në Maqedoninë e Veriut vijon numërimi i kutive të votimit, fituesi është i qartë.

Stevo Pendarkovski do të jetë presidenti i ri i Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Për këtë shkak, presidenti Ilir Meta ka gjetur rastin ta telefonojë dhe ta urojë kandidatin e koalicionit qeverisës në Shkup.

Burime për Syri.net, konfirmojnë se Presidenti Meta sapo i ka telefonuar Stevo Pendarovski duke e uruar për suksesin e tij në zgjedhjet presidenciale të sotme duke shprehur bindjen në bashkëpunimin e shkëlqyer në të ardhmen jo vetëm midis dy vendeve por dhe për forcimin e perspektivës euroatlantike të rajonit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco