Serbia jep 1 milion euro për katedralen Notre Dame!

Serbia jep 1 milion euro për katedralen Notre Dame!

14:32, 22/04/2019

Qeveria e Serbisë ka marrë vendim të japë një ndihmë financiare prej 1 milion eurosh për rindërtimin e katedrales së famshme të Parisit, Notre Dame.

Sipas njoftimit qeveritar, ky vendim konfirmon miqësinë shekullore të dy popujve dhe shpreh dëshirën për të ringritur sa më shpejt këtë simbol të qytetërimit francez dhe botëror, një tempull i kulturës dhe artit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco