Alarm për bombë në parlamentin grek

Alarm për bombë në parlamentin grek

08:22, 12/04/2019

Policia greke të premten në mëngjes mbylli Parlamentin dhe rrethoi zonën rreth tij pasi një kërcënim me bombë u bë nga një telefonues anonim.

Telefonuesi telefonoi zyrat e internetit të lajmeve Zougla.gr, duke thënë se pajisjet shpërthyese ishin vendosur "brenda dhe jashtë Parlamentit".

"Do të ketë viktima. Kujdes!" thuhet në telefonatën kërcënuese.

Ekspertët për deponimin e bombave janë dërguar në vendin e ngjarjes.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco