Pas arratisjes në Hungari/ Gruevski kërkon ndërprerjen e masës së paraburgimit

Pas arratisjes në Hungari/ Gruevski kërkon ndërprerjen e masës së paraburgimit

20:57, 17/03/2019

Pasi u arratis në Budapest të Hungarisë, ish-kryeministrit Nikolla Gruevski iu dha masa e paraburgimit për veprat për të cilët ai u akuzua. Por, ai i është drejtuar Gjyqit të Apelit në Shkup për të kërkuar që t’i ndërpritet masa e paraburgimit.

Këtë e ka treguar raporti i shtatë me radhë i PSP-së, ku ekipi i Katica Janevës këtë raport e publikon çdo gjashtë muaj. Ankesat, të cilët i ka parashtruar përmes avokatit të tij, janë pezulluar si të pabaza, shkruan AlsatM.

 “Masë paraburgimi i është ndarë ish-kryeministrit në lëndët “TNT”, TRAJEKTORJA” si dhe “DHUNA NË QENDËR”. Megjithatë, në të gjitha lëndët po gjykohet në mungesë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco