Lajmi i fundit

Zyrtari amerikan jep dorëheqje: DASH po fut hundët në punët e brendshme të Haitit, rezultatet janë katastrofike

Arrestohen tre persona në Greqi, njëri shqiptar

Arrestohen tre persona në Greqi, njëri shqiptar

16:37, 04/02/2019
A+ Aa A-

Policia e Narkotikëve ka rrestuar tre persona në Peleo Faliro me akuzën e posedimit dhe trafikimit të kokainës.

Ndër tre të arrestuarit është edhe një shqiptar. Të arrestuar janë një 28 vjeçar shqiptar, një 49 vjeçar nga Bullgaria dhe një 53 vjeç grek.


Kokaina u eshte gjetur atyre në makinen me të cilën udhëtonin ku edhe u arrestuan.

Nga hetimi doli se personat e arrestuar kishin një banesë në shërbim të veprimtarise së tyre por kishin gjithashtu edhe hapësira magazinimit, ku nga kontrolli u gjetën dhe konfiskuan, ndër të tjera: 598 gram kokainë, 21,500 euro dhe tre makina private.

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco