Ziadin Sela: Sot më ‘vranë’ për herë të dytë

Ziadin Sela: Sot më ‘vranë’ për herë të dytë

09:31, 19/12/2018

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka theksuar se më 27 prill, kishte përpjekje për vrasje ndaj tij, kurse sot e vranë për të dytën herë.

“Më 27 prill, kishte përpjekje për vrasje ndaj meje dhe ata më vranë, por unë shpëtova. Sot, më vranë për të dytën herë, tha kryetari i Aleancës së Shqiptarët, Ziadin Sela, për propozimin për aministi”, ka theksuar Sela.

Sipas Selës është e turpshme që kriminelët do të lirohen, ndërsa ai që e shpëtoi atë në Kuvend, është në burg, shkruan SyriKosova.

Deputeti thotë se rruga drejt BE-së dhe NATO-s “nuk çon përmes lirimit të atyre që hapën dyert për të hyrë kriminelët”.

Ziadin Sela dhe Surija Rashidi votuan kundër nevojës për të sjellë ligjin e amnistisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco