VIDEO/ Bombë stacionit televiziv  grek

VIDEO/ Bombë stacionit televiziv grek

08:26, 17/12/2018

Një bombë ka shpërthyer jashtë stacionit televiziv privat grek Skai mbrëmjen e djeshme, duke shkaktuar dëme të mëdha në ndërtesë, por pa lëndime.

Policia tha se shpërthimi ndodhi rreth orës 02:30 jashtë selisë së transmetuesit në Athinë autoritetet kishin evakuuar ndërtesën pas paralajmërimeve për bombë.

Ende nuk e ka marrë dikush përsipër aktin, por dyshimet e para thonë se pas kësaj fshihen organizata të ekstremit të majtë dhe anarkistëve, të cilët edhe më parë kanë kryer sulme mbi mediat.

Shpërthimi shkatërroi dritaret dhe dëmtoi pjesën e përparme të ndërtesës, ndërsa dëmtime ka pasur dhe në banesat dhe në makinat që ndodhedhin pranë godinës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco