Parlamenti voton emrin e ri të Maqedonisë

Parlamenti voton emrin e ri të Maqedonisë

13:34, 02/12/2018

Kuvendi i Maqedonise ka votuar draft amendamentin e ndryshimit të emrit.

Me 67 vota pro 23 kundër dhe 4 vota abstenim.

Seanca parlamentare mbi draft-amendamentet për ndryshime kushtetuese ishte paralajmëruar për sot.

Amendamentet e votuara janë pjesë e ndryshimeve kushtetuese që dalin nga marrëveshja e Prespës me Greqine.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco