Tërmet i fortë në detin Jon! Ja sa ballë ishte

Tërmet i fortë në detin Jon! Ja sa ballë ishte

09:26, 28/11/2018

Një tërmet i fuqishëm, 4.7 ballë ka rënë para pak minutash në detin Jon. Lëkundjet e fuqishme të tërmetit janë ndier edhe në Turqi edhe në Greqi.

Sipas CSEM EMSC tërmeti ishte ma magnitutë 4.7 ballë. Tërmeti ishte më epiqendër në detin jon dhe u dëgjua edhe në Izmir të Turqisë, Ermoúpolis dhe Kamarion të Greqisë.

Kujtojmë se thuajse para një muaji Deti Jon u godit edhe nga një tërmet më i fuqishëm ku u dëgjua në Shqipëri, Greqi, Maltë, Turqi dhe Qipro.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco