Moti i keq sjellë sërish kaos në Greqi

Moti i keq sjellë sërish kaos në Greqi

08:07, 28/11/2018

Rënia drastike e temperaturave ka sjellë furtuna dhe përmbytje në Greqinë perëndimore. Mediat vendase raportojnë se temperaturat janë ulur me 10 gradë, dhe për pasojë kanë sjellë përkeqësim të motit.

Si pasojë e motit të keq janë bllokuar disa akse rrugore, ndërkohë që raportohet edhe për furtuna të fuqishme.

Ndërkohë mediat raportojnë që në zonat malore të gjitha akset rrugore në Grfeqinë perëndimore janë thuajse të pakalueshme, si pasojë e reshjeve të dëborës.

Gjithashtu raportohet se është bllokuar edhe lëvizja në det, për shkak të stuhisë dhe dallgëve të larta.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco