Marrëveshja me Maqedoninë, Tsipras optimist: Parlamenti do ta ratifikojë

Marrëveshja me Maqedoninë, Tsipras optimist: Parlamenti do ta ratifikojë

11:02, 09/11/2018

Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras, në një intervistë për mediumet greke ka thënë se klima që është krijuar në shoqërinë greke është se “Marrëveshja e Prespës është në të mirë të vendit edhe për kundër mospajtimeve që ekzistojnë dhe se ajo do të ratifikohet me shumicë në Parlament”.

Tsipras tha se nëse lideri i “Demokracisë së Re” Kyriakos Mitsotakis, i lejon deputetët të votojnë, atëherë shumica do të jetë edhe më e madhe, shkruan Telegrafi Maqedoni.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco