Maqedoni, Zaev: Qeveria miratoi draft – amendamentet

Maqedoni, Zaev: Qeveria miratoi draft – amendamentet

12:43, 02/11/2018

Më vjen mirë që nëpërmjet procesit të pajtimit gjetëm gjuhë të përbashkët edhe me deputetë të tjerë.

Fillimisht kishim konsultime me grupin e ndarë të VMRO-së dhe kërkesat e tyre i kemi përfshirë këtu. Mbrëmë vonë i kanë shqyrtuar dhe janë pajtuar me këto draft-amendamente për ndryshimet kushtetuese

Jemi konsultuar edhe me deputetë të tjerë.

Katër amndamentet janë shumë të thjeshtë.

I largojmë shqetësimet e opinionit se procesi mund te ishte i vështirë. Ata meritojnë mbështetjen e te gjithë deputëve.

Marrëveshja e Ohrit do të futet në Preambulë. Po ashtu edhe vendimet e KAÇKM-së/Alsat.M/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco