Tërbohen grekët! Ushtari dhe emigranti puthen në buzë poshtë flamurit kombëtar

Tërbohen grekët! Ushtari dhe emigranti puthen në buzë poshtë flamurit kombëtar

21:44, 30/10/2018

Një puthje në buzë poshtë flamurit mes  një ushtari dhe një emigranti, ka nxehur gjakrat në Greqi. Vetë grekët janë shprehur të ofenduar dhe shumë të indinjuar nga fotoja e postuar në instagram nga oficeri grek, i cili puthet në buzë poshtë flamurit kombëtar.

Pavarësisht se institucionet zyrtare janë shprehur se oficeri i përket komunitetit LGBT, kjo nuk i ka qetësuar aspak grekët, pasi sipas tyre një gjest i tillë poshtë flamurit kombëtar ëhstë fyes për këdo.

 “Dhe pastaj ju prisni që ky t’ju mbroj”, ka shkruar një komentues duke publikuar foton e puthjes pasionante midis oficerit të policisë greke dhe refugjatit. /Syri.net.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco