Tragjedia, familja vjen me pushime, por humb djalin. U bë copa nga motori i ujit

Tragjedia, familja vjen me pushime, por humb djalin. U bë copa nga motori i ujit

17:46, 16/07/2018

Një tragjedi e vertete ka ndodhur per nje familje britanike e cila kishte zgjedhur Greqinë për të pushuar këtë vit, por teksa duhet te gezonin e te shijonin. kane humbur djalin 15 vjecar në mënyrë tragjike.

Ata kishin marrë me qira një varkë dhe nje motoskaf në ishullin e vogël të Paxit dhe ishin duke shkuar në portin kryesor të Gaios kur ndodhi tragjedia.

Gjithcka ndodhi kur 15-vjeçari humbi ekuilibrin e tij dhe ra me kokë dhe u plagos rëndë nga helika e motoskafit.

Ai u tërhoq përsëri në bordin e varkës nga familja e tij dhe trupi i tij i mbuluar me gjak u nxor në breg, ku mjekët e deklaruan të vdekur.

Një roje bregdetare konfirmoi se kishte pasur gjithashtu një alarm të kuq kundër udhëtimit midis Korfuzit dhe Paxit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment