Emri, Ministrat e Jashtëm Grek e Maqedonas takim në Vjenë

Emri, Ministrat e Jashtëm Grek e Maqedonas takim në Vjenë

08:53, 13/02/2018

Ministrat e Jashtëm të Greqisë dhe Maqedonisë janë takuar sonte në Vjenë. Konfirmimi u bë nga MPJ greke pak minuta para takimit.

Të marten, po në Vjenë, dy Ministrat do te takohen me negociatorin e OKB-se, Mattheë Nimetz.

Pritetë që pas takimit të këtë ëdhe deklarata për shtyp se deri ku kanë arritur palët në mundësinë  e gjetjes së një zgjdhjeje për emrin e Maqedonisë i kontestuar nga Greket prej shumë kohësh.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment